KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13771024

nr 1377 1024

Josef Jungwirth

(1869-1950), Österrike

Oljemålning, D Bergmann med luta. Signerad. Olja på duk, 102x88 cm, yttermått inklusive ram: 120x106 cm

Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 8 februari 2021
kl 20:35:26

5/2 13:35:20 1      1.000 kr
8/2 20:27:25 2      Vinnande bud

Josef Jungwirth

Läs mer om Josef Jungwirth