KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13771024
*
nr 1377 1024
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, D Bergmann med luta. Signerad. Olja på duk, 102x88 cm, yttermått inklusive ram: 120x106 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 20:35:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 13:35:20
1
1.000 kr
8/2 20:27:25
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: d bergmann med luta europa josef jungwirth olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Josef Jungwirth
nr 1377 1024
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, D Bergmann med luta. Signerad. Olja på duk, 102x88 cm, yttermått inklusive ram: 120x106 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 13:35:20 | 1 | 1.000 kr |
8/2 20:27:25 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: d bergmann med luta europa josef jungwirth olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41